FocAL: MÜKEMMEL SESİN TARİHİ

FOCAL-JMLAB Hakkında

Focal, 1979'dan beri ev tipi hoparlörler, kulaklıklar, araç hoparlörleri ve monitör hoparlörleri gibi Hi-Fi alanları için referans seviyesinde akustik ekipmanlar üretiyor. Amacımız yüksek kaliteli hoparlör sürücüleri kullanarak eşsiz kulaklıklar ve hoparlörler üretmektir. Miras aldığımız değerler, teknoloji, mekanik bilimi, sıra dışı malzemeler ve tasarımın birlikteliği etrafında şekillenmiştir. Size gerçekten eşsiz bir dinleme deneyimi sunmak için sürekli olarak sesin sınırlarını zorluyoruz.

FOCAL TARİHİNDEN PARÇALAR

FRANSA'DA TASARLANDI VE GELİŞTİRİLDİ

Ürünlerimizin tamamı, Fransa'daki mühendislerimiz tarafından geliştirilen eşsiz teknolojiler ve inovasyonların bir sonucu olarak üretilmektedir. Bu felsefe Focal hoparlörlere kalıcı bir değer katmaktadır. Çünkü bu teknolojiler başka hiçbir yerde bulunamaz. Yüksek performans geleneğimize sadık kalmak için "%100 Focal" tasarım anlayışını takip ederiz. Yüksek kaliteli ürünler üretmek için tasarım ve kalite kontrol süreçleri üzerinde tam kontrole sahip olmanın en iyi yol oduğuna inanıyoruz.

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME

Focal, akustik araştırmalara sürekli yatırım yapan dünyadaki nadir şirketlerden biridir. Amacımız, akustik uzman ekibimizin yetenekleri sayesinde sanatçıların orijinal eserini olabildiğince aslına sadık kalarak yeniden üretmektir. Araştırma ve geliştirmeye için yaptığımız yatırımlar sayesinde her yıl hoparlör sürücüsü teknolojisi ve ses üretimi konusundaki uzmanlığımızı bir adım öteye taşıyoruz. Her yeni nesil ürün, önceki geliştirmelerimizi ve yeniliklerimizi barındırarak sürekli olarak zenginleşir.

Gerçek SES,
HER YERDE

Focal ürünleri rakipsiz ses kalitesi sunar. Her hoparlörün, hoparlör sürücüsünün ve kulaklığın kendi kategorisinde en iyisi olmasını istiyoruz. Hangi ürünü seçerseniz seçin, orijinal içeriğin sesini olması gerektiği gibi gerçek olarak dinleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Focal ürünleri her türlü ortamda kullanılabilir. Bu nedenle nereye giderseniz gidin müziği istediğiniz gibi yanınızda götürebilirsiniz. Focal'in ses imzasını, hoparlörlerimiz, Hi-Fi kulaklıklarımız, soundbarlarımız veya yerleşik sistemlerimizle (oturma odası, yatak odası, mutfak...) ev ve bahçe ortamında elde ederken, entegre ses çözümlerimiz, araç ses kitlerimiz ile sürüş sırasında da elde edeceksiniz. Hatta siz hareket halindeyken taşınabilir kulaklıklarımızla müziğinizi her yerde yeniden keşfedebileceksiniz.

ULuSLARARASI PAZARLAR İÇİN
FRANSA'DA GELİŞTİRİLEN AKUSTİK yapılar

Fransa'da, Saint-Étienne'de bulunan ve üzerinde "Fransa'da Üretildi" damgası barındıran ürünlerimizin kalitesi, Focal'ın hakkında çok güçlü hissettiği bir değerdir. Tüm ürün serilerimiz aynı üretim sahasında tasarlanmakta ve geliştirilmektedir. Üretimin büyük bir çoğunluğu Fransa'da gerçekleştirilmektedir.

Focal'ın akustik teknolojileri, Hi-Fi dünyasına damgasını vurarak tüm dünyadaki odyofillerin kalbini ve saygısını kazanmıştır. Bu teknolojilerden bazıları Polyglass, Kevlar veya Flax konileri, Berilyum ve Alüminyum/Magnezyum tweeter'ları, Ayarlı Kütle Amortisörü ve Sonsuz Horn Yükleme sistemlerini içerir.

Müzik açısından yüksek beklentileriniz var, bunun farkındayız. Aynı beklentilere sahip olduğumuz ses tutkumuzu sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Focal deneyiminin bir parçası olun.

TARİHİ FOCAL ANLARI

1979

Saint-Étienne'den küçük bir işletme olarak her şeyin başladığı o yıl… Hassas bir tutarlılıkla ürünler üreten mekanik şirketi olan France Filières, hoparlör sürücüleri üretimi için ilk atölyeyi kurdu. Şirket, önümüzdeki kırk yıl boyunca küresel akustik pazarını etkilemeye devam etti.

1982

Focal'ın DB 13'ü, raf tipi hoparlörler dünyasında devrim yarattı. Özellikle Polyglass ve Polikevlar hoparlör sürücü konileri arasında dikkate değer bir yenilik olduklarını kanıtladılar. Focal'ın hoparlörleri önemli ölçüde üst düzey pazara yöneldi.

1990

Yurtdışına ilk adımlar... Fransız akustik pazarında lider konuma gelen şirket, uluslararası pazara odaklanmaya başladı. Yıllar boyunca, sayısız ödül ile bu itibarı korudu ve bu Fransız menşeili ürünleri için bir ilkti.

1995

1996'da Grande Utopia uluslararası basın tarafından büyük övgüler aldı. Teknolojik açıdan zorlu ve sıda dışı bir estetik ile dünya çapındaki müzik tutkunlarının gözünde markanın liderliğini ortaya koydular.

2001

Focal, ABD'de Uzmanlık kategorisinde Car Audio IASCA yarışmasının dünya finalini kazandı. On yıllık araç ses sistemi üretiminden sonra, Focal nihayet araç sesi sektöründe haklı konumunu kazandı.

2002

İlk stüdyo monitörlerini piyasaya sürdükten sonra 'Focal Profesyonel' departmanı doğdu. Akustikte yenilik ve yeni alanların fethi şirketin vizyonunu garantiledi.

2016

Focal'ın Utopia kulaklıkları piyasaya sürüldü. Dünyanın en küçük hoparlör sürücüsü, "Made in France" etiketli açık akustik yapıya sahip Utopia'ya uyarlandıktan sonra, uluslararası basın tarafından övgüler kazandı.

Vervent
 Audio GRUBU

Focal & Naim birbirini tamamlayan faaliyetlere ve benzer değerlere sahiptir. Bu iki şirket için olası bir birliktelik çok doğal bir sonuç olacaktı. 2014 yılında Vervent Ses Grubu kuruldu. 30 yıldan daha uzun bir süre önce, en üst düzeyde sese ulaşmak için ortak bir tutkudan doğan şirket, ses sektöründe Avrupa lideri oldu.

DENEYİM NOKTALARI

Focal'ın uzmanlık alanı olan
kulaklıklarda sizinle benzer
tutkuyu paylaşan
deneyim noktalarına ulaşın

İNCELEMELER

FOCAL markası ve ürünleri ile ilgili
incelemelerimizi okuyun...

FOCAL DENEYİMİNE deVAM EDİn

FOCAL'den
SİZİN İÇİN MÜZİK LİSTELERİ

Satış Noktalarımız

Tel: 444 0 794

destek@kulaklik.com